O mně

Marek Vilím Design

Vítejte. Jmenuji se Marek Vilím a jsem produktový designer. V minulosti jsem působil v oblasti automotive designu a nyní se zaměřuji na produkty z plastu, kovu, skla a dřeva. Působím ve vlastním studiu v Praze a při tvorbě cílím na kvalitu, funkci a estetiku. Při návrhu produktu komunikuji se zákazníkem individuálně. Společně pak stanovíme základní zadání, což je vhodný předpoklad pro kvalitní výsledek.

Mnoho lidí o mně říká, že jsem často nad věcí a v klidu - považuji to za jednu z mých předností při tvorbě, což se nakonec odráží i v mém logu - vyjadřuje letící kus látky (myšlenky) nad všemi těmi problémy světa, nebo také "údolí kreativity" jako místo pro tvorbu. Logo vyobrazuje moje iniciály a tvar srdce - práce je pro mě moje hobby a dělá mně radost :-)

 

 

mvd_logo_wide_20200709-B

 

 

E-shop uvádím s prvním produktem, který by měl dělat radost zejména milovníkům dobré kávy. Nabídku e-shopu následně doplní další moje autorské produkty. Jednotlivé návrhy a nápady si vyrábím sám a následně spolupracuji s českými firmami a lidmi.

Jestliže si vyberete produkt od marek vilim design, budu rád za vaši reakci, zpětná vazba je pro mě důležitá.

Jak se zrodila myšlenka české espresso skleničky?

Na počátku byla a stále je láska ke kávě. Převážně všechny mé dny provází chvíle u kávy, kdy se člověk na chvíli zastaví a vychutná její chuť. Motivace k práci je pak o něco silnější.

 

IMG_7669

 

Základní myšlenka skleničky na kávu spočívá v jednoduchosti - čistý tvar, který se dobře drží a není třeba ouška jako u klasických šálků. Sklenice je navržena tak aby akumulovala teplo a zároveň nepálila v ruce. Výsledného tvaru je dosaženo klasickým ručním foukáním skla do formy. Skleničky jsou vyráběny z českého křištálu nedaleko Nového Boru.

Podšálek či podtácek je myšlen jako základna pro skleničku, který leží na vašem oblíbeném místě pro kávu (doma, v práci, v kanceláři...). Jeho vždy originální kresba dřeva, z českého ořešáku, dodáva výslednému setu také vizuální zážitek.

mv_espresso_cup_sketch_05

 

Tradice výroby skla v České republice je neodmyslitelná a sklo jako takové mě uchvátilo svojí nespoutaností - tuto skutečnost jsem se mimo jiné snažil vyjádřit ve svém provedení skleněného lustru The Drop of Light ve spolupráci se sklářem Jiřím Pačínkem. Více informací o lustru je možné najít na mojich stránkách www.marekvilim.com, kde je možné vidět i další realizované projekty.

 

foto_03

foto_05  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení