O mně

Marek Vilím Design

Vítejte. Jmenuji se Marek Vilím a jsem produktový designer. V minulosti jsem působil v oblasti automotive designu a nyní se zaměřuji na produkty z plastu, kovu, skla a dřeva. Působím ve vlastním studiu v Praze a při tvorbě cílím na kvalitu, funkci a estetiku. Při návrhu produktu komunikuji se zákazníkem individuálně. Společně pak stanovíme základní zadání, což je vhodný předpoklad pro kvalitní výsledek.

Mnoho lidí o mně říká, že jsem často nad věcí a v klidu - považuji to za jednu z mých předností při tvorbě, což se nakonec odráží i v mém logu - vyjadřuje letící kus látky (myšlenky) nad všemi těmi problémy světa, nebo také "údolí kreativity" jako místo pro tvorbu. Logo vyobrazuje moje iniciály a tvar srdce - práce je pro mě moje hobby a dělá mně radost :-)

 

 

mvd_logo_wide_20200709-B

 

 

E-shop uvádím s prvním produktem, který by měl dělat radost zejména milovníkům dobré kávy. Nabídku e-shopu následně doplní další moje autorské produkty. Jednotlivé návrhy a nápady si vyrábím sám a následně spolupracuji s českými firmami a lidmi.

Jestliže si vyberete produkt od marek vilim design, budu rád za vaši reakci, zpětná vazba je pro mě důležitá.

Jak se zrodila myšlenka české espresso skleničky?

Na počátku byla a stále je láska ke kávě. Převážně všechny mé dny provází chvíle u kávy, kdy se člověk na chvíli zastaví a vychutná její chuť. Motivace k práci je pak o něco silnější.

 

IMG_7669

 

Základní myšlenka skleničky na kávu spočívá v jednoduchosti - čistý tvar, který se dobře drží a není třeba ouška jako u klasických šálků. Sklenice je navržena tak aby akumulovala teplo a zároveň nepálila v ruce. Výsledného tvaru je dosaženo klasickým ručním foukáním skla do formy. Skleničky jsou vyráběny z českého křištálu nedaleko Nového Boru.

Podšálek či podtácek je myšlen jako základna pro skleničku, který leží na vašem oblíbeném místě pro kávu (doma, v práci, v kanceláři...). Jeho vždy originální kresba dřeva, z českého ořešáku, dodáva výslednému setu také vizuální zážitek.

mv_espresso_cup_sketch_05

 

Tradice výroby skla v České republice je neodmyslitelná a sklo jako takové mě uchvátilo svojí nespoutaností - tuto skutečnost jsem se mimo jiné snažil vyjádřit ve svém provedení skleněného lustru The Drop of Light ve spolupráci se sklářem Jiřím Pačínkem. Více informací o lustru je možné najít na mojich stránkách www.marekvilim.com, kde je možné vidět i další realizované projekty.

 

foto_03

foto_05  

Zpět do obchodu